Прем’єр Словаччини Матович попросив вибачився в українців за невдалий жарт про Закарпаття

Позиція Словаччини щодо територіальної цілісності України завжди була чіткою, зазначив Матович

Прем’єр-міністр Словаччини Ігор Матович у Twitter попросив вибачення в українців за "недоречний" жарт про Закарпаття під час ефіру 2 березня на Radio Expres.

Об этом сообщает КОД ЮА

"Позиція Словаччини щодо територіальної цілісності України завжди була дуже чіткою. Повага до міжнародного права є обов’язковою. Прошу вибачення в усіх українців за мою недоречну реакцію, яка може підірвати їхні справедливі зусилля", – написав Матович 4 березня.

"Словаччина – твій друг", – додав він українською, позначивши у Twitter акаунти президента України Володимира Зеленського та міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.


Slovakia’s position on Ukraine’s territorial integrity has always been very clear. Respect for international law is a must. Apologies to all Ukrainians for my inappropriate reaction which could undermine their just efforts. Словаччина — твій друг @ZelenskyyUa @dmytrokuleba *

— Igor Matovic (@i_matovic) March 4, 2021

2 березня в ефірі Radio Expres Матович вирішив пожартувати про домовленості з Росією, у якої Словаччина закупила вакцину проти коронавірусу "Супутник V". Журналіст зазначив, що переговори вели кілька тижнів, і запитав, що Матович пообіцяв Росії в обмін на препарат. "Обіцяв їм Закарпатську Україну, – відповів прем’єр і дав зрозуміти, що так жартує. – Як ви думаєте, що я мав обіцяти їм? Я їм нічого не обіцяв, вони нічого від мене не хотіли" .

МЗС України вимагало від Матовича вибачень за невдалий жарт. У відомстві підкреслили, що незалежно від мотивів, жанру або контексту, заяви глави словацького уряду, які безпосередньо зачіпають територіальну цілісність України, є неприйнятними і "негативно впливають на дружню і добросусідську атмосферу українсько-словацьких відносин".

"Нехай обміняє на кілька регіонів Словаччини", – відреагував у Twitter на інцидент із Матович глава МЗС України Дмитро Кулеба.

3 березня у Facebook за жарт Матовича щодо Закарпаття у Кулебу перепросив глава МЗС Словаччини Іван Корчок.

1 березня Словаччина отримала першу партію вакцини проти COVID-19 російського виробництва "Супутник V" у кількості 200 тис. доз. У Кошице військовий літак із препаратом на борту зустрічав Матович. Словаччина закупила у РФ 2 млн доз препарату.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/prem-jer-slovachchini-matovich-vibachivsja-pered-ukrajintsjami-za-nevdalij-zhart-pro-zakarpatti-1542546.html”