Кабмін затвердив два документи, які наближують Україну до стандартів НАТО – Мокан

Законодавство для української армії наближають до стандартів НАТО

Кабінет міністрів України на засіданні 13 січня схвалив потенційні зміни в законодавстві, які наближають введення в українській армії євроатлантичних стандартів, повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Василь Мокан. Про це він написав у Facebook.

Об этом сообщает Политика

Кабінет міністрів підтримав президентський законопроєкт "Про внесення змін до Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України". Мокан зазначив, що зараз Положення потребує вдосконалення з урахуванням трансформації та впровадження у ЗСУ євроатлантичних стандартів.

Затверджений урядом проєкт закону пропонує ввести порядок зупинення та продовження служби військових, які самовільно покинули частини або місця служби, дезертирували із ЗСУ або добровільно здалися в полон.

Також документ уточнює повноваження посадовців щодо ухвалення кадрових рішень. Окрім того, документ пропонує вдосконалити порядок надання військових звань і звільнення зі служби військовослужбовців з урахуванням змін, внесених до Дисциплінарного статуту ЗСУ.

Також Кабінет міністрів схвалив проєкт постанови "Про внесення змін до п. 4 Положення про Адміністрацію Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України". Документ пропонує покласти на Адміністрацію Держспецзв’язку функцій безпеки акредитаційного органу і надати повноваження перевіряти впровадження заходів із безпеки інформаційно-телекомунікаційних систем, де опрацьовують інформацію НАТО з обмеженим доступом.


https://www.facebook.com/Mokan.Vasyl/posts/469722491087395

У січні 2021 року українські військові звання перевели на коди військових рангів НАТО. За словами міністра оборони Андрія Тарана, це має стати складовою частиною проєкту Концепції військової кадрової політики Збройних Сил України до 2025 року.

Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі анексії Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості". Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО є пріоритетним завданням.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.

2018 року НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 12 червня 2020-го Україна дістала статус партнера розширених можливостей.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/kabmin-zatverdiv-dva-dokumenti-jaki-nablizhujut-ukrajinu-do-standartiv-nato-mokan-1535401.html”