Доплати медикам, штрафи по кредитах та нові ціни на ліки: Зеленський підписав закон, який багато що змінить

Президент України Володимир Зеленський підписав так званий антикризовий закон – закон «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України, спрямовані на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби Covid-19.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє офіс президента.Loading...

Документ передбачає додаткові соціальні та економічні гарантії для підтримки громадян і бізнесу в умовах протидії поширенню коронавірусу.

Закон, зокрема, передбачає доплату в розмірі до 300% від заробітної плати медикам та іншим працівникам, які задіяні у лікуванні хворих Covid-19, а працівникам соціального захисту населення, які надають допомогу людям, які перебувають вдома, – до 100% заробітної плати.

Також уряд отримує право на період карантину встановлювати граничні ціни на товари протиепідемічного призначення і соціально значущі товари. Крім того, операції з ввезення в Україну ліків, медичних виробів та обладнання для протидії Covid-19 і їх постачання звільняються від сплати ПДВ.

“Закон дозволить вирішити питання із забезпеченням антисептиками – встановлено нульовий акциз і спрощені адміністративні процедури виробництва і закупівель спирту для дезінфекторів”, – повідомляють в Офісі президента.

Документ також передбачає виплату допомоги по частковому безробіттю працівникам малих і середніх підприємств, для яких будуть збережені робочі місця під час карантину. Крім того, спрощується оформлення дистанційної роботи – працівники мають право розподіляти робочий час на свій розсуд – виконання дистанційної роботи не призводить до яких-небудь обмежень трудових прав або зменшення зарплати. Всі соціальні виплати на період карантину будуть продовжені автоматично – громадянам не потрібно наражати себе на небезпеку і з’являтися у відповідні установи.

Крім того, закон забороняє підвищувати процентні ставки за всіма кредитними договорами. А споживчі кредити, взяті до 2017 року, тимчасово звільняються від штрафів та пені.

Документом передбачено і збільшення лімітів для груп платників єдиного податку фізичних осіб – підприємців: перша група – з 300 тис. до 1 млн грн, друга група – з 1,5 млн до 5 млн грн, третя група – з 5 млн до 7 млн₴

Нагадаємо, Національний банк України вже звернувся до кредиторів з рекомендацією — полегшити долю позичальників.

Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/04/02/doplaty-medykam-shtrafy-po-kredytah-ta-novi-tsiny-na-liky-zelenskyj-pidpysav-zakon-yakyj-bagato-shho-zminyt/”